Proč blog?
Vy, co mě sledujete na Instagramu, jste si určitě všimli, že často píši dlouhé popisky k fotkám. Většinou je to právě vyprávění o konkrétním snímku, někdy je to o něčem, co mám zrovna na srdci a občas se snažím, aby jste se i něco zajímavého dozvěděli. Například o historii zrovna vyfoceného hradu. Bohužel Instagram je, co se týče psaní, značně omezený a taky na to není určený. Kolikrát bych psal i delší příběhy, ale občas je musím zkracovat. Proto mě napadlo si pořídit blog, kam bych psal všechny moje nápady a bláboly, které se nevejdou na sociální sítě. A když už bude blog, chtěl jsem k tomu přifařit i jakési portfólio mých fotek a obrazů. Nějaký ten popis obsahu najdete přímo na úvodní stránce. Nicméně tuhle myšlenku celého webu už mám dlouho, ale nedokázal jsem se k tomu rozhoupat. V létě bylo furt co dělat a na nějaké sezení u kompu nebyl čas. Ale teď tu máme podzim a já se do toho konečně můžu pustit.
Než jsem začal s vytvářením webu, musel jsem nejdřív zjistit jak. V životě jsem nic takového nevytvářel a slovo „IT“ je u mě sprosté slovo. Při hodině Počítačů na základce jsme převážně hráli onlinehry a můj největší vrchol je, když si sestříhám video, nebo upravím fotku. Ale chtěl jsem si vše udělat sám, tak nezbylo nic jiného, než otevřít „jůtůb“ a začít studovat. Po shlédnutí pár videí a zjištění, že při výuce psaní kódů by to se mnou asi švihlo, jsem se rozhodl jít cestou platformy „WorldPress“ a plug-inu „Elementor“. WorldPress je redakční systém pro vytváření webových stránek, je intuitivní a zcela zdarma. Na většinu věcí naleznete návod. Celé prostředí WorldPressu je dělané z mého pohledu pro naprosté laiky a nějakou tu jednodušší webovku si při trochu studování dokáže vytvořit každý. Chtěl bych Vás ale požádat, pokud naleznete nějakou chybu, určitě mi dejte vědět. Přece jenom, nejsem profík. Co se týče vzhledu, snažím se, aby byl co nejjednodušší, čistý a decentní. Přesně tak, jak to mám rád i na fotkách. Žádné zbytečnosti, boční bannery a blikající ikony. Najdete tu jen tři barvy. Černá, bílá a světle modrá. V jednoduchosti je krása.
To by bylo na úvod asi všechno. Já se jdu pustit do dalšího článku a vy si užívejte podzim. Vždyť ty barvy jsou božííí!!

Výborný nápad! Držím palce a přeji mnoho čtenářů, které tvé blogové příspěvky budou zajímat a bavit. 😊
Jéé, díky moc.😊 V to doufám! 🙂 Kdyžtak ne, tak si je aspoň budu číst jako ukolébavky před spaním. 😅
Mám ty komentáře ráda, takže jen tak dál! Děkuju. Za krásné fotky i povídání o nich.
Olina
Jsem moc rád, že se povídání i fotky líbí. Moc děkuji za komentář i podporu! Moc si toho vážím. 🙂
Skvely napad. Drzim palce a tesim se na cteni i krasne fotky
Zdenku, děkuji moc.😊 Moc si toho vážím a doufám, že se budete rád na stránku vracet. Přeji krásný a poklidný zbytek víkendu. 😊
Jsi moc talentovaný! Navíc Tě to neskutečně baví a podle toho to i vypadá. Strašně mě baví dívat se na tvé fotky a vcítit se do té atmosféry, jaké to asi je, když zrovna danou krajinu, nebo detail fotíš. Nepřestávej a buď šťastný!
Ano, baví! Jsem rád, že to jde vidět. 🙂 Moooc děkuji za překrásný komentář. 🙂 Moc si toho vážím. 🙂