Po návratu ze Svatojakubské cesty si prohlížím fotky, které jsem zachytil a nejsem úplně spokojený. Vždyť to tam bylo doopravdy mnohem hezčí, než na těch obrázcích pořízených z mobilu, které jsem si přivezl. V tu chvíli mě poprvé napadá myšlenka pořídit si foťák. Chtěl jsem se podělit o všechnu tu krásu, kterou potkávám. Po dlouhém brouzdání po internetu a rozmýšlení si nakonec pořizuji starší foťák. První co dělám je, že nastavuji manuální režim, i když tomu vůbec nerozumím. Moje idea je taková, že chci fotit já a né aby za mě fotil automat. Druhý den ráno natěšený vyjíždím na kole do práce s foťákem v batohu. Po cestě přemýšlím, co bych tak vyfotil. A najednou si všímám starého ořechu, jak se o něj opírá vycházející slunce. To je ono! Seskakuji z kola. Cvak! Netuším, jak jsem
to tenkrát udělal, ale fotka se docela povedla. Chytlo mě to tak, že si už neumím představit výlet bez foťáku!