Krásná vlnitá krajina, nekonečné lány a měkké paprsky zapadajícího slunce. Jen tak pro nic za nic se nepřezdívá této části naší země Moravské Toskánsko. Ten večer vyšlo vše na jedničku. Bylo to parádní zakončení prodlouženého víkendu na Jížní Moravě. Objevil se jen takový malý zádrhel…Čím víc se blížil západ, začalo se tu tím více plnit lidmi. Ale né jen tak ledajakými. Byly to tlupy cizinců, které tu měly fotografický workshop. To by zas tak nevadilo, kdyby nejezdily auty sem a tam, nešermovaly stativy kolem sebe, nešlapaly po poli a neničily tu křehkou atmosféru místa. To co se tu během sobotního rána a večera dělo, jsem tu ještě nikdy neviděl. Ale chápu, někde ty kurzy musí mít. Teď je v oblibě Morava a já se nedivím. Doba se mění a musíme se umět přizpůsobit. Mě to aspoň donutí prozkoumat nějaká nová zákoutí.